Areál Zdraví LosinyAreál Zdraví - Velké Losiny

Kontaktní informace

Areál zdraví
Komenského 698
788 15 Velké Losiny

tel: 583 211 526, 727 807 743
email: arealzdravi@losiny.cz

Všechny kontakty

Pinterest

Google+
facebook

Dnes je: 20. 07. 2024
Svátek má: Ilja

Den Evropy 9.5.2014

Zveřejněno: 29. 4. 2014

Den Evropy s ROP Střední Morava, to je výhodné vstupné na 20 zajímavých míst v regionu

Den Evropy na projektech ROP Střední Morava

Archeoskanzen v obci Modrá, Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm či Městská plovárna v Luhačovicích. To je jen výčet míst ve Zlínském kraji, která můžete letos 9. května na Den Evropy navštívit zdarma nebo za zvýhodněné vstupné. V Olomouckém kraji se můžete zadarmo podívat třeba na olomoucké pevnůstky nebo si za zvýhodněnou cenu projít unikátní Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem. A ani to rozhodně není všechno!

Stejně jako v předchozích letech, připravil i letos Úřad Regionální rady Střední Morava ve spolupráci s příjemci dotace z ROP Střední Morava aktivitu pro veřejnost, která je připomínkou tzv. Dne Evropy. Ten každoročně připadá na 9. května a všechny státy Evropské unie si jím připomínají myšlenku mírové spolupráce, kterou v roce 1950 představil francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schumman.

Tak jako v minulých letech, bude mít veřejnost i letos možnost v pátek 9. května navštívit vybraná místa podpořená z ROP Střední Morava zdarma, nebo za zvýhodněné vstupné. Protože je letošní Den Evropy současně pojat také jako připomínka 10 let výročí vstupu České republiky do Evropské unie, bylo v Olomouckém i Zlínském kraji vybráno vždy rovnou 10 a 10 těchto míst. Pro návštěvníky bude navíc na každém místě připraven i malý dárek. Ale pozor. Počet dárků není neomezený, a tak se rozhodně vyplatí přijít včas.

A kam se tedy na Den Evropy můžete vypravit?

V Olomouckém kraji se veřejnosti v tento den otevřou všechny tři vojenské pevnůstky, které byly rekonstruovány a znovu zpřístupněny díky realizaci projektu podpořenému z ROP Střední Morava. Zdarma tak může veřejnost navštívit prachárnu na Korunní pevnůstce přímo v centru Olomouce, dále pak poternu v Radíkově u Svatého Kopečku či Lazecký fort XXII u Černovíra. Lazecký fort si navíc hlavně pro děti přepravil v případě pěkného počasí výstup v balonovém koši.

Zdarma se veřejnosti otevře také šternberská Expozice času, představující exponáty časoměrné techniky. V Uničově bude možné zdarma navštívit Muzeum baroka i nedaleké Muzeum vězeňství, které svými exponáty zaujme děti i dospělé. A v Lipníku nad Bečvou bude zpřístupněna Galerie Konírna, ve které právě probíhá výstava originálního kovaného osvětlení.

Za symbolické vstupné 20 Kč pro dospělé a volné vstupné pro děti a studenty bude 9. května možné navštívit Arcibiskupský palác v Olomouci. Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem nabídne za výhodnou cenu jedné prohlídkové trasy prohlídku celého muzea včetně unikátního Depozitáře. A pro všechny příznivce sportu je připravena sleva 10% na sportovní aktivity v Areálu zdraví ve Velkých Losinách.

Ve Zlínském kraji může veřejnost na Den Evropy zdarma navštívit například zámek Nový Světlov v Bojkovicích či nedávno otevřené Turistické informační centrum Velehrad. Muzeum Františka Skopalíka v Záhlinicích nedaleko Hulína má na 9. květen připraven hudebně-literární večer s názvem „Kouzelník a povídání z županu“ taktéž se vstupem zdarma.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí bude na Den Evropy zpřístupněn za symbolických 20 Kč pro dospělé a zdarma pro děti. Za symbolické vstupné 20 Kč bude 9. května zpřístupněna také Galerie Joži Uprky v Jezuitské koleji v Uherském Hradišti, která nabízí jedinečnou ucelenou sbírku tohoto moravského malíře a grafika.

Se slevou 50% na vstupné si mohou návštěvníci vyšlápnout na Jurkovičovu rozhlednu v Rožnově pod Radhoštěm a stejnou akci na hotově zaplacené vstupenky může veřejnost využít i v Městské plovárně v Luhačovicích. Příznivci historie určitě uvítají akci 1+1 na vstupenky v Archeoskanzenu v Modré u Uherského Hradiště.

Ve Zlíně pak rozhodně stojí za to využít slevu 10% na vstupné do 14|15 BAŤOVA INSTITUTU nebo akci ve sportovně-zábavním centru Galaxie, kde ke každé zakoupené celodenní vstupence obdrží zákazníci zdarma vstupenku na další návštěvu.

Z tak široké nabídky míst a zajímavých akcí si rozhodně nelze nevybrat! Ať už se v Olomouckém i Zlínském kraji vydáte na jedno nebo více míst, které se do Dne Evropy zapojily, nezapomeňte se přihlásit o drobný dárek, který zde pro Vás bude nachystán. A pokud si z místa odnesete i nějaký zajímavý zážitek, tak jej hned tak nezapomeňte, protože se Vám bude ještě hodit v naší připravované letní soutěži.

Jste zde: Úvod > Dokumenty > Den Evropy 9.5.2014

Areál Zdraví - Velké Losiny © 2024

Kontakty | Mapa stránek